Wpisy z kategorii WyglądMake-up no make-up

Make-up no make-up Istnieje wiele rodzajów make-upów, które możemy wykonać na swojej twarzy, jednym z nich jest tak zwany makijaż make-up no make-up. Makijaż jest bardzo popularny obecnie, zwłaszcza wśród celebrytów i gwiazd, którzy chcą wyglądać jak najbardziej naturalnie, tak żeby nie było widać, że na ich twarzy są nałożone kosmetyki, ale chcą przykryć pod makijażem niedoskonałości swojej cery. Makijaż ten różni się tym od innych makijaży, że nie jest bardzo widoczny i wygląda bardzo dziewczęco. Twarz wygląda na naturalną, bez większej ilości śladów kosmetyków, które nakładamy na twarz. Pod makijaż możemy użyć bazy, która sprawi, że nasz makijaż będzie trwalszy i przez cały dzień. Na początku używamy oczywiście korektora, który musi być w kolorze naszej cery, lub odrobinę jaśniejszy. Nakładamy go w pierwszej kolejności, tak aby punktowo przykryć niedoskonałości, które znajdują się na naszej twarzy. Następnie na twarz nakładamy podkład, oczywiście w kolorze naszej cery. Całość wykańczamy pudrem, aby nasza cera była bardziej matowa. Możemy użyć różu o lekkim, ciepłym kolorze. Pamiętając o tym, a by dobrze go rozprowadzić. Aby rozświetlić naszą twarz możemy użyć pudrów rozświetlających, które nadają naszej cerze promienny wygląd. Należy również pamiętać, że jeśli mamy tłustą cerę musimy używać kosmetyków, które matują naszą cerę. Rzęsy należy wytuszować w sposób delikatny. Tak aby rzęsy nie były posklejane, dobrze rozdzielone. W przypadku makijażu typu make-up no make-up na powieki nakładamy delikatny cień, w kolorze cielistym, lub robimy delikatną kreskę eyelinerem. Oczy muszę wyglądać na naturalne. Na wargi możemy nałożyć pomadkę w kolorze cielistym lub lekko różowym, wtedy nasze usta będą wdawały się pełniejsze a zarazem matowe, albo błyszczuku, który sprawi, że nasze usta będą bardziej błyszczące i rozświetlone. Błyszczyk również może być w kolorze cielistym, lekko różowym lub po prostu bezbarwny. Ten rodzaj makijażu jest najbardziej uniwersalny, nadaje się zarówno do pracy czy szkoły jak i na wieczorne wyjścia. Jest wyjątkową alternatywą dla kobiet, które cenią sobie naturalny i dziewczęcy wygląd. Kobieta, która wykona ten makijaż zawsze wygląda dobrze, jest ponadczasowy.

Depilacja

Depilacja Wszyscy wiemy, że depilacja to usuwanie zbędnych i niechcianych włosów z różnych części naszego ciała. Istnieje wiele metod depilacji. Są metody, które możemy używać i wykonywać sami w domu, na przykład maszynki do golenia, kremy do depilacji czy plastry, którymi możemy usunąć zbędne owłosienie. Istnieją zabiegi, które możemy wykonywać w salonach kosmetycznych, są to na przykład depilacja woskiem czy depilacja laserowa. Zabiegi wykonywane u kosmetyczki na ogół są długotrwałe, na pewno będziemy się cieszyć dłużej gładką skórą, aniżeli w przypadku gdy użyjemy maszynki do golenia. Wiele osób odradza używania maszynek do golenia, ponieważ włoski, które odrastają są coraz twardsza, a poza tym włoski zgolone maszynką odrastają bardzo szybko, co nie jest dla nas zbyt wygodnym rozwiązaniem. Włoski mogą wrastać nam w skórę, co jest bardzo niebezpieczne, dlatego dokładnie należy przyglądać się miejscom gdzie odrastają włoski. Wiele kobiet używa maszynek do golenia, ze względu na niskie koszty depilacji i przede wszystkim czas, jaki ona zajmuje. Jest to bardzo szybka i prosta depilacja, którą możemy wykonać dosłownie w kilka minut. Lepszym rozwiązaniem są ogólnodostępne kremy do depilacji, ich cena również jest niska. Wykonanie takiego zabiegu jest szybkie i wygodne. Kremy cieszą się większą popularnością ze względu na to, że po użyciu kremów do depilacji włoski nie odrastają aż tak szybko oraz możemy uniknąć ich wrastania w skórę. Kolejną alternatywną są plastry do depilacji, niestety jest to zabieg dość bolesny i nie wszystkie kobiety się na niego decydują. Nie zaleca się używania plastrów do depilacji okolic bikini, ponieważ tam nasza skóra jest najbardziej wrażliwa i podatna na zaczerwienienia oraz podrażnienia. Zabiegi depilacji wykonywane w salonach kosmetycznych są najwygodniejsze, ze względu na to, że ich efekty utrzymują się bardzo długo. Niestety zabiegi te są bardzo drogie i nie wszystkich stać na tego typu depilację. Musimy pamiętać, że każdy zabieg wykonywany na naszej skórze, może prowadzić do jej podrażnień, dlatego wykonując depilacje samemu w domu musimy być bardzo ostrożni. Aby uniknąć podrażnień po depilacji możemy użyć odpowiednich kremów łagodzących, na przykład zawierających aloes.

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie Obecnie wiele w mediach mówi się o aktywnym spędzaniu wolnego czasu oraz o zdrowym odżywianiu. Gazety i portale internetowe informują nas o zaletach aktywnego spędzania czasu oraz o zdrowym odżywianiu. Powinniśmy się zdrowo odżywiać przez cały czas. Zdrowa dieta to przede wszystkim taka, w której nie spożywamy nadmiernej ilości węglowodanów czyli cukrów oraz lipidów czyli tłuszczów. W zdrowym odżywianiu pomoże nam zapoznanie się z tak zwaną piramidą żywności. Piramida żywności składa się najczęściej z pięciu szczebli, które jasno określają, które produkty są ważniejsze dla naszego organizmu. Jeśli nie wiemy, które produkty są najlepsze do tego aby zdrowo się odżywiać, powinniśmy zajrzeć do piramidy i rozwiać swoje wątpliwości. Na najniższym szczeblu tej piramidy żywności są produkty pochodzenia zbożowego. Aby zdrowo się odżywiać powinniśmy spożywać jak najwięcej produktów zbożowych, chleba razowego, ciemnego ryżu i makaronu. Powyżej w piramidzie żywienia znajdują się warzywa i owoce, świadczy to o tym, że spożywania dużej ilości warzyw i owoców jest niezbędne do tego aby nasza dieta była zrównoważona i zróżnicowana. Są one źródłem wielu witamin, makroelementów i mikroelementów. Zaleca się aby w naszej diecie było więcej warzyw niż owoców. Grupą, która znajduje się wyżej w piramidzie żywności jest mleko i produkty mleczne takie jak: sery, jogurty, masło. Są one głównym źródłem wapnia dla naszego organizmu. Ryby oraz rośliny strączkowe znajdują się jeszcze wyżej. Są one postawione tak wysoko, ze względu na dużą zawartość białka. W tej grupie znajduje się również mięso. Mięso drobiowe jest dużo zdrowsze od innych rodzajów mięsa, na przykład wołowego. Ostatnią grupą żywności w piramidzie stanowią produkty, których spożywanie powinno ograniczyć się do minimum. Są to tłuszcze. Najwięcej pustych kalorii dostarczają nam szybkie i niezdrowe dania, typu fast-food. Musimy pamiętać o tym, że zdrowa dieta może prowadzić do zmniejszenia ryzyka na zachorowanie na różne choroby. Jedną z takich chorób jest miażdżyca. Ponadto powinniśmy żyć aktywnie, spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Wykonywać ćwiczenia oraz spożywać duże ilości wody mineralne. Gazowane napoje powinniśmy ograniczać. Idealne do spożycia będą świeże soki z wyciskanych owoców, które możemy przyrządzić w domowym zaciszu.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy Niezwykle modny w dzisiejszych czasach okazał się manicure hybrydowy. Jest on wykonywany na naturalnej płytce paznokcia, przy użyciu specjalnych lakierów hybrydowych, które muszą być utwardzone przy pomocy lampy UV. Każdy salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie wykonanie manicure i pedicure hybrydowego. Wykonanie takiego zabiegu trwa od godziny do dwóch godzin, wymaga precyzji i zaangażowania ze strony osoby wykonującej. Kosz takiego zabiegu może kosztować różnie, uzależnione jest to od salonu kosmetycznego, w którym jest wykonywany manicure. Przeciętny koszt wykonania manicure hybrydowego to 50 złotych, a pedicure 60 złotych. Dobrze wykonany manicure hybrydowy powinien trzymać się na płytce paznokcia około 4 tygodni. Należy jednak pamiętać, że paznokcie cały czas rosną, dlatego po około półtora tygodnia na naszych paznokciach pojawią się odrosty, będą one mniej widoczne kiedy nasze paznokcie będę pomalowane przy użyciu lakierów o kolorystyce beżowej, ciepłej, cielistej. Tego typu zabieg możemy wykonać samodzielnie w domu, oczywiście jeśli mamy odpowiedni ekwipunek. Do wykonania manicure hybrydowego są niezbędne oczywiście lakiery hybrydowe, które są zazwyczaj w czarnych opakowaniach, ponadto muszą być one przechowywane w ciemnych miejscach. Niezbędna będzie lampa UV, która utwardzi nam paznokcie, oraz odpowiednia baza, którą należy położyć na płytkę paznokcia przed pomalowaniem jej lakierem hybrydowym. Wykonanie manicure hybrydowego zaczynamy oczywiście od wypiłowania paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu, po wstępnej pielęgnacji paznokcia, nakładamy na jego płytkę odpowiednią bazę i utwardzamy w lampie UV. Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru hybrydowego, musimy pamiętać, żeby warstwa nie była zbyt gruba. Po nałożeniu lakieru utwardzamy paznokcie pod lampą UV. Później nakładamy drugą warstwę i znowu utwardzamy. Robiąc manicure hybrydowy oczywiście możemy stosować różnego rodzaju ozdoby na paznokcie. Manicure wykończamy nałożeniem bezbarwnego lakieru i przemycie paznokci clenearem. Musimy wiedzieć, że manicure hybrydowego nie zmyjemy zwykłym zmywaczem do paznokci, potrzebny jest do tego czysty aceton, który możemy kupić w sklepach z akcesoriami do malowania paznokci. Lakier zmyjemy poprzez zanurzenie paznokcia w acetonie i trzymanie przez około 15 minut.